Różne podłoża chorób

16018131228_464a489b09_o

Choroba bostońska nazwana jest również wysypką bostońską. Występuje wiosną, latem i wczesną jesienią. Wywołują ją enterowirusy. Jest chorobą zakaźną, przenosi się przez dotyk lub ślinę. Dzieci często zarażają się nią w szkole, bo jest to spore skupisko bakterii i wirusów.

Chorobie może towarzyszyć wysoka temperatura i oczywiście bardzo złe samopoczucie. Choroba Hashimoto to inaczej zapalenie tarczycy Hashimoto, jej przyczyną jest zazwyczaj pierwotna niedoczynność tarczycy. W leczeniu ważne jest szybkie jej wykrycie i leczenie, niestety jest to schorzenie nieuleczalne. Musi być wprowadzona odpowiednia farmakologia, którą stosuje się do końca życia.

16018131228_464a489b09_o

Anoreksja to całkiem inne schorzenie niż wymienione wyżej. Wiąże się z ciągłym odchudzaniem, w efekcie dana osoba jest skrajnie wychudzona i ma wyniszczony organizm. Problem nie tkwi w układzie pokarmowym lecz w psychice człowieka i sposobie postrzegania siebie. Anorektycy wciąż dążą do zamierzonego celu, czyli idealnej figury, nie widzą tego że są skrajnie chudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>