Krem z jadem węża na zmarszczki

100409_snakecream_wide

Jad węża stał się ostatnio bardzo popularnym środkiem kosmetycznym, będącym alternatywą dla botoksu. Wykorzystuje się go do ujędrniana skóry, likwidacji zmarszczek i poprawiania owalu twarzy. Brzmi to trochę strasznie, ale na szczęście nie ma się czego obawiać.

Krem przeciwzmarszczkowy z jadem węża nie zawiera jadu pobranego bezpośrednio od żmii. Wykorzystuje się w nim substancję uzyskaną w wyniku reakcji chemicznej, która naśladuje działanie toksyny znajdującej się w jadzie żmii.

Jak działa jad węża?
Pod tą nazwą kryje się substancja, która rozluźnia i hamuje skurcze mięśniowe, wpływające na tworzenie się zmarszczek, a przez to na starzenie się skóry. Różnica między botoksem a jadem węża polega na dwóch rzeczach:

- efekty działania jadu węża są widoczne natychmiast po zabiegu,
- oraz ma on silne działanie antyoksydacyjne, polegające na ochronie skóry przed wolnymi rodnikami, odpowiadającymi za proces starzenia się skóry.

Krem z wyciągiem z jadu żmii, hamując skurcze mięśni, oprócz tego, że redukuje zmarszczki na czole i kurze łapki, bruzdy na policzkach, poprawia owal twarzy i niweluje efekt tzw. opadających ust, ma doskonałe właściwości regeneracyjne, odżywcze i nawilżające dla skóry. Po jego użyciu skóra staje się gładka, napięta i wygląda dużo młodziej. Krem przeciwzmarszczkowy z jadem węża należy stosować na twarz i szyję rano i wieczorem, wmasowując go w skórę, aż do całkowitego wchłonięcia.
Ważne jest, aby przed pierwszym użyciem kremu wykonać test alergiczny np. posmarować skórę w zgięciu łokcia, gdzie jest bardzo delikatna. W razie wystąpienia reakcji alergicznej, krem należy zmyć i zaprzestać jego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>