Choroby naszych czasów

14466922893_08de5906f1_k

W dzisiejszych czasach, gdy modelki w telewizji są szczupłe – niekiedy aż nienaturalnie, co młodzież uważa jako figurę piękna, doprowadza bardziej wrażliwe do groźniej choroby cywilizacyjnej jaką jest Anoreksja. Choruje na nią coraz więcej dziewcząt w młodym wieku.

Inną chorobą, która w ostatnich latach coraz częściej występuje w naszym kraju, jest choroba bostońska, którą cechuje wysypka na dłoniach, stopach i okolicach ust. Najwyższa zachorowalność na tę chorobę występuje u dzieci, w cieplejszych sezonach jak wiosna i lato, a niekiedy nawet w pierwszej połowie jesieni. Na szczęście ta choroba nie wywołuje zbyt groźnych powikłań, jednak nie powinna zostać lekceważona. Można się ją zarazić poprzez kontakt z wirusem za nią odpowiedzialnym, np pijąc z tej samej butelki, co osoba zarażona.

14466922893_08de5906f1_k

Kolejną jest choroba hashimoto, która jest chorobą ogólnoustrojową i powoduje zapalenie tarczycy. Na razie nieznane są przyczyny jej powstawania, jednakże powikłania tej choroby są tematem rozważań lekarzy od kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>